SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9

IM. DOKTORA FRANCISZKA WITASZKA W POZNANIU

Nasze talenty i pasje


Hobby, koniki i pasje - czyli, co każdy robić lubi


Otwieramy stronę, na której prezentować będziemy zainteresowania i osiągnięcia naszych uczniów. Przedstawimy Wam bliżej Waszych kolegów i koleżanki, tych samych, których codziennie spotykacie na korytarzach naszej szkoły.  W każdym z Was drzemie jakiś talent, trzeba go tylko chcieć rozwinąć. Niektórym z Was się to udaje i o tych właśnie będziemy tutaj pisać.

Wszystkich „pozytywnie zakręconych” zapraszamy do współpracy. Może inni pójdą w Wasze ślady.


MŁODZI MUZYCY  dzieci spiewaja 1

ZESPÓŁ FLAŻOLETOWY i ZESPÓŁ WOKALNY10454

Flażolet - co to za instrument? flet1

Flażolet, flecik polski – jeden z najprostszych instrumentów dętych, niewielka piszczałka z ustnikiem dzióbkowym i sześcioma wierzchnimi otworami palcowymi. Pierwotnie był drewniany, obecnie najczęściej składa się z plastikowego ustnika i metalowego korpusu, choć można również spotkać instrumenty w całości metalowe (aluminium, brąz, srebro i in.), plastikowe lub drewniane.(informacja zaczerpnięta z: http://pl.wikipedia.org)

Zespół flażoletowy oraz zespół wokalny prowadzone przez panią Izabelę Link-Kacprzak tworzą uczniowie klas III-VI, którzy kochają muzykę, a poprzez wspólne granie i śpiewanie stają się bardziej spontaniczni, twórczy i otwarci na kontakt z muzyką. Bezpośredni kontakt z muzyką daje  im możliwość wypowiedzenia swoich przeżyć w sposób indywidualny, nienarzucany przez nikogo. Dzieci swoim śpiewaniem i graniem uświetniają imprezy i uroczystości odbywające się w szkole, a także reprezentują "Dziewiątkę" podczas różnorodnych imprez odbywających się poza szkołą.

DSCF7362 DSCF7364
Zespół flażoletowy
uświetniajacy kolędami spotkanie wigilijne.
Występ zespołu flażoletowego
podczas apelu w Dniu Patrona.
Zespół wokalny
podczas apelu w Dniu Patrona.

 MONIKA Z KLASY 6A:

- sama o sobie: Mam na imię Monika i jestem uczennicą klasy 6a. Mam wiele pasji i zainteresowań.  Jedną z nich jest rysowanie. Poświęcam temu każdą wolną chwilę. Kolekcję prac przechowuję w segregatorze, skwapliwie dorzucając kolejne dziełka. Moje rysunki są często inspirowane pracami artystów, których podziwiam. Codziennie przychodzą mi do głowy nowe pomysły. Mam nadzieję, że moja przyszłość będzie związana z moją pasją.

- o Monice jej prace:

Pałac w Nieborowie Słoń i roślina   OKO
 Dziewczyna w koku  Sówka  Sfinks (kot)
Dziewczyna-szkielet Batman Piłkarz -Andres Iniesta
Zmień kontrast