SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9

IM. DOKTORA FRANCISZKA WITASZKA W POZNANIU

KRONIKA WYDARZEŃ


KRONIKA WYDARZEŃ

ROK SZKOLNY 2014/2015

Hasło roku:  NIE JESTEŚ SAM, ŻYJESZ WŚRÓD LUDZI

 

wrzesień październik
listopad grudzień
styczeń luty
marzec kwiecień
maj czerwiec

WRZESIEŃ  

Hasło  miesiąca września: „WITAJ ZNAJOMYCH MIŁYM SŁOWEM”

1 września 2014 (poniedziałek)

Powitaliśmy nowy rok szkolny, dla jednych pierwszy w murach "Dziewiątki", dla innych kolejny lub już ostatni. Wszyscy z zapałem ruszamy do pracy - oby owocnej, czego wszystkim życzymy.

 Uczniowie klas pierwszych symbolicznie "zawiązali" nowe klasy. Buziaki najmłodszych uśmiechnięte, oni wierzą, że w szkole doskonale sobie poradzą.

wrzesień  2014

Uczniowie uczestniczyli w szkolnym etapie XII ŁAZARSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO organizowanego przez SP 9 i Radę Osiedla św. Łazarz. Zwcięzcami przechodzącymi do dalszego etapu zostali: Matylda Wróbel z 6b, Szymon Matelski z 5a, Daria Stoińska, Piotr Ślatała i Tomasz Marcinkowski z 6a. Gratulujemy i trzymamy kciuki w etapie międzyszkolnym.

wrzesień 2014

W ramach szkolnego projektu "Bzpieczny uczeń - bezpieczna szkoła" uczniowie klas  1-6 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat bezpiecznego zachowania w szkole, w domu i na ulicy. Już wiemy także, że przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, dorosłego i dziecka, także ucznia.

26 września 2014 (piątek)

Udział w akcji „Sprzątanie świata”

W piątek 26 września uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Porządkowaliśmy teren Parku Kasprowicza. Wszyscy z dużym zaangażowaniem, a szczególnie uczniowie klas I-III przystąpili do pracy. Przed przystąpieniem do akcji przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów w szkole, w domu i w innych miejscach, w których znajdują się odpowiednie pojemniki. Uczniowie  wzięli udział w dyskusji nt. potrzeby dbania o środowisko naturalne.
Po zebraniu dość dużych ilości śmieci, zadbaliśmy o tężyzną fizyczną i dobrą zabawę na świeżym powietrzu. W tym celu wykorzystaliśmy znajdującą się w parku siłownię i plac zabaw. Wszyscy świetnie i przede wszystkim pożytecznie spędziliśmy czas. O czystość przyrody dbamy nie tylko w wyznaczonym na sprzątanie dniu, ale codziennie postępujemy tak, aby było zawsze czysto i przyjemnie.

 27 września 2014 (sobota)

Już od wielu lat klasy 1-6 we wrześniu wyruszają na wycieczki po Poznaniu. Tym razem odbyły się one pod hasłem „Ulicami mojego miasta”. Uczniowie poznawali historię Poznania oraz jego najciekawsze zabytki. Dzieci miały okazję zdobyć wiele nowych wiadomości, a także rozwijać umiejętności plastyczne, które prezentowały na forum szkoły.

30 września 2014 (wtorek)

para2
 
DZIEŃ CHŁOPAKA  w naszej szkole, poza niespodziankami dla przedstawicieli płci "brzydkiej" w klasach, świętowaliśmy ogólnoszkolną dyskoteką. Było "tanecznie", nikt nie podpierał ścian.
Wszystkiego dobrego  CHŁOPCY i PANOWIE! 
 
 
 

 

PAŹDZIERNIK 

Hasło  miesiąca października: „DOPRAW JEDZENIE KULTURĄ SPOŻYWANIA”

22 października  2014
W roku szkolnym 2014/2015 realizujemy przy współpracy z Fundacją Państwo Obywatelskie projekt edukacyjny „Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń”. W Samorząd Uczniowski zorganizował zajęcia warsztatowe dla uczniów łazarskich szkół podstawowych poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w szkole, domu i na ulicy. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele nauczycieli, rodziców uczniów, władz lokalnych oraz policji.

 październik 2014

Ukwiecamy naszą szkołę !!!

Chociaż sale w naszej szkole są piękne i kolorowe, postanowiliśmy je jeszcze dodatkowo przyozdobić w rośliny doniczkowe. Pani dyrektor zakupiła rośliny, ziemię, keramzyt i śliczne doniczki. Uczniowie z każdej klasy dostali do swoich sal po osiem doniczek i pod czujnym okiem pań nauczycielek posadzili w nich świeże roślinki. Przed przystąpieniem do prac „ogrodowych” dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach przyrodniczych, podczas których dowiedziały się i utrwaliły wiadomości, jak należy pielęgnować rośliny i o nie dbać, aby były zawsze piękne i „zdrowe”. Uczniowie poznali także zasady rozmnażania, ekologicznego nawożenia roślin i utrwaliły nazwy tych kwiatów, które często są ozdobą naszych mieszkań.

IMAG0373 IMAG0366

 październik 2014

Tegoroczny konkurs różańcowy, który odbył się w październiku, jak co roku przerósł oczekiwania. Powstały różańce z piłeczek pingpongowych, ze śrubek, spinaczy, kasztanów, małych „chlebków”, kulek śniadaniowych Nesquik i wiele, wiele innych. Trudno było wybrać zwycięzców. Komisji konkursowej pomogło  kryterium: wkład pracy i pomysłowość. Na zdjęciu zwycięzcy!

LISTOPAD
Hasło  miesiąca listopada:  „BĄDŹ ŻYCZLIWY I UPRZEJMY”

listopad 2014

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych uczniowie klasy 4b udali się na Wzgórze św. Wojciech na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, by zapalić znicze na grobach sławnych Polaków. Odwiedzili groby m. in. pierwszego prezydenta miasta Poznania Jaromira Drwęskiego i przywódcy Powstania Wielkopolskiego majora Taczaka.

 5 listopada 2014
Odbyło się spotkanie podsumowujące realizowany od kilku tygodni projekt międzyprzedmiotowy kl. 4  „ Park Wilsona -  miejsce zabaw i odpoczynku”. Uczniowie m. in. prezentowali przygotowane przez siebie przewodniki i zielniki, wykazywali się wiedzą dotyczącą historii Parku Wilsona oraz jego dzisiejszych atrakcji.

  5 listopada 2014

Kolejny raz odbył się w naszej szkole Łazarski Konkurs Historyczny, który przygotowujemy wspólnie z Radą Osiedla Święty Łazarz. Uczestniczyli w nim przedstawiciele SP 9, SP 26 i SP 77. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Matelski 5a, Tomasz Marcinkowski 6a, Daria Stoińska 6a i Matylda Wróbel 6b. Matylda została laureatką Konkursu, zajęła w nim II miejsce.

listopad 2014

W listopadzie przypada Światowy Dzień Tolerancji. W tym roku w naszej szkole akcję informacyjną zorganizowała klasa 4b z wychowawcą – p. Jolantą Gabryelczyk . Uczniowie wykonywali „kwiat tolerancji”.

26 listopada 2014

W środę 26 listopada klasy szóste udały się do Obserwatorium Astronomicznego. W pierwszej części spotkania uczniowie uczestniczyli w pogadance o ciałach niebieskich i lotach kosmicznych. Następnie przeszli wraz z pracownikiem UAM do pomieszczenia obserwatorium, zapoznali się z przyrządami służącymi do obserwacji ciał niebieskich. Niestety z powodu całkowitego zachmurzenia obserwacja nieba nie była możliwa.
 

27 listopada 2014
Zorganizowano szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. W konkursie brało udział 8 uczniów klas VI naszej szkoły.

Również tego dnia rozpoczęła się w szkole całoroczna akcja „Rady na odpady”.
Uczniowie klas IV,V,VI ubrali udział w zajęciach edukacyjnych  pod hasłem „Co to są śmieci i jak się ich pozbywać?”. Uczniowie poznali najważniejsze pojęcia związane z gospodarką odpadami, sposoby pozbywania się śmieci, zasady segregowania odpadów, ich utylizacji i recyklingu.
Wszyscy uczniowie zapoznani zostali  z zasadami dotyczącymi właściwego segregowania odpadów.
 

listopad 2014
Na terenie szkoły zorganizowano zbiórkę darów dla Schroniska Zwierząt w Poznaniu. Uczniowie przynosili karmę dla zwierząt, miski, obroże.

Dla klas IV-VI zorganizowano akcję pod hasłem „Dzień bez papierosa”. W klasach odbyły się pogadanki na temat szkodliwości palenia tytoniu. Przygotowano gazetkę w holu szkoły oraz wystawę plakatów o tematyce antynikotynowej.
Dla klas IV-VI zorganizowano zajęcia dotyczące uzależnień. Uczniowie obejrzeli prezentację  - „Środki uzależniające. Jak się przed nimi bronić?”


GRUDZIEŃ gwiazdor

Hasło  miesiąca grudnia:   "POMAGAJ LUDZIOM, LUDZIE POMOGĄ TOBIE"

3 grudnia 2014

W środę 3 grudnia w Szkole Podstawowej nr 26 w Poznaniu odbył się międzyszkolny etap Łazarskiego Konkursu Kaligraficznego „Kurzy Pazur”, w którym udział wzięli uczniowie z pięciu górczyńskich podstawówek.
Szkołę Podstawową nr 9 reprezentowały: Aleksandra Kubiak z klasy 6a oraz Natalia Hełminiak z klasy 6b. Uczennice zostały zwyciężczyniami szkolnego etapu konkursu, który odbył się dnia 17 listopada 2014 r.
Z ogromną radością informujemy, że Aleksandra Kubiak zajęła I miejsce wśród uczniów klas szóstych i otrzymała medal - Złoty Pazur. Natalia Hełminiak zajęła IV miejsce i otrzymała nagrodę książkową.
  

Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy!!!

5 grudnia 2014

 Szkoła już światecznie udekorowana. Choinki, które "stanęły" w holach szkoły na parterze i I piętrze są w tym roku wyjątkowo okazałe.
 
Do uczniów, jak co roku o tej porze, przybył Święty Mikołaj.
Darem klas dla Świętego Mikołaja były, samodzielnie wykonane, dekoracyjne buty zawierające kartki z noworocznymi postanowieniami dzieci.

.

27 grudnia 2014

Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w uroczystościach związanych z z obchodami 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

grudzień  2014

Dzieci z klasy 1b poznają tradycje różnych regionów Polski.
Przed Bożym Narodzeniem mali uczniowie pojechali na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie Dobrego Teatru pt. „Magia wigilijnej gwiazdki”.
Zachwyt wzbudziły ludowe szopki pełne tradycyjnych postaci i zwierząt.

Po obejrzeniu rozmaitych ludowych ozdób choinkowych i dekoracji bożonarodzeniowych z różnych stron Polski każde dziecko wykonało własnego aniołka na choinkę z wykorzystaniem przygotowanych specjalnie w tym celu materiałów. 

W pamięci zostało też wszystkim spotkanie z żywymi zwierzętami wzbogacone ciekawymi opowieściami ich opiekunów.

grudzień 2014

W szkole zorganizowano zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka. Im też należą się prezenty ! Zebrano odzież, zabawki, książki.

grudzień 2014

W przeddzień świąt w klasach, zgodnie z polską tradycją, dzielono się opłatkiem i wymieniano serdecznymi życzeniami przy choince ozdobionej wykonanymi własnoręcznie ozdobami.

Podobnie było w klasie 1b, która pozwoliła nam zajrzeć do swojej sali. W towarzystwie miłych gości - mam i młodszego rodzeństwa,  śpiewano kolędy i wręczano prezenty.


Uczniowie z klasy 1b życzą wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

STYCZEŃ
Hasło miesiąca stycznia: „OPANUJ EMOCJE I POHAMUJ JĘZYK"

 

z obchodami 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

 26 stycznia 2015

W poniedziałek 26 stycznia  uczniowie klas szóstych przystapili do próbnego sprawdzianu, który pisali w towarzystwie dorosłego członka rodziny. Zobaczymy na ile owocna była współpraca. Rodzice osobiście przekonali się jak radzą sobie z zadaniami ich pociechy.

 29 stycznia 2015

 Tradycja polskiego karnawału również z radością jest pielęgnowana przez pierwszoklasistów. Bal przebierańców z wieloma konkursami i tańcami dostarczył wszystkim wiele wrażeń.

Tak wyglądają wspomnienia z zabawy przedstawione na rysunkach dzieci.

LUTY 2015 

 Hasło miesiąca lutego: „POZNAJ I STOSUJ DOBRE MANIERY”

  

Luty to dla naszych uczniów miesiąc, w którym odpoczywamy BEZPIECZNIE!!!!! podczas ferii zimowych! To czas  odpoczynku i zbierania sił do wytężonej pracy w drugim semestrze.
Zanim to jednak nastąpi podsumowujemy wyniki pierwszego semestru i świetnie bawimy się podczas zabaw karnawałowych.

MARZEC 2015

 Hasło miesiąca marca: „SPRZĄTAJ PO SOBIE”

marzec 2015

Lubimy spędzać czas z rodzicami i lubimy brać udział w konkursach.
Jeśli zdarza się taki konkurs , w którym chodzi o to żeby coś stworzyć, a w regulaminie wyraźnie napisano,  że  można poprosić o pomoc dorosłych, to uczniowie są bardzo zadowoleni.
Konkurs mody EKO – zorganizowany przez  p. Izabelę Link-Kacprzak,  to okazja, by z niepotrzebnych nikomu surowców wtórnych wykonać pomysłowe sukienki, garnitury, zbroje, kapelusze, buty, rękawiczki i co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy.
Dzieciaki z klas 4-6 wraz z rodzicami ochoczo zabrały się do projektowania i tworzenia strojów EKO.
Z plastikowych butelek, tektury, gazet, nakrętek, rolek od papieru toaletowego, kubeczków powstały prawdziwe cuda.
Zgłoszono kilkadziesiąt prac. Każda wyjątkowa i pomysłowa.
Poza stworzeniem pracy trzeba było zaprezentować strój na sobie, modelce lub modelu - koleżance z klasy.

KWIECIEŃ 2015  

 Hasło miesiąca kwietnia: „CZERP Z WIEDZY I DOŚWIADCZEŃ INNYCH”

 8-10 kwietnia 2015 Dni Języka Angielskiego

W dniach 8-10 kwietnia odbyły się w szkole Dni Języka Angielskiego. Pierwszego dnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w corocznym szkolnym konkursie wiedzy z języka angielskiego. Konkurs przeprowadzony został w formie pisemnej i odbywał się w auli szkolnej. Dziewiątego kwietnia odbyły się konkursy piosenki anglojęzycznej oraz gry na „gitarze powietrznej”. Ostatniego dnia, 10 kwietnia nastąpiło podsumowanie Dni Języka Angielskiego. Uczniowie klas 4-6 pod opieką wychowawców przygotowywali projekty dotyczące wybranego kraju anglojęzycznego. Każda klasa sporządziła plakaty, makiety oraz prezentacje wiadomości z zakresu wybranej dziedziny. Po prezentacjach, które przedstawiane były w poziomach klas 4-6, reprezentacje uczniów wzięły udział w kwizach wiedzy w auli szkolnej. Podczas podsumowania imprezy rozdane zostały nagrody dla laureatów konkursów oraz wyróżnienia dla klas, które przygotowały najlepsze projekty i wygrały kwiz wiedzy.

   
   

13 kwietnia 2015

W poniedziałek 13 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

23 kwietnia 2015

WIZYTA W „SŁODKIEJ CYTRYNCE”
„Słodka Cytrynka” to zakład zajmujący się wyrobem ręcznym cukierków i lizaków znajdujący się na poznańskim Łazarzu. 23 kwietnia oddział przedszkolny „Sowy” udał się tam z wizytą. W czasie warsztatów dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają lizaki. Uwieńczeniem wizyty była możliwość samodzielnego zrobienia swojego wymarzonego lizaka.

25 kwietnia 2015

25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 84 w Poznaniu odbył się finał Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas I-III „Gżegżółka 2015”.

Naszą szkołę reprezentowały trzy dziewczynki: Klaudia Duszyńska  z kl. 1a, Marianna Szymańska z kl. 2b i Joanna Zych z kl. 3b. Nasze szkolne mistrzynie ortografii dzielnie zmagały się z trudnymi zadaniami. Za wysiłek zostały nagrodzone mianem laureatek konkursu „Gżegżółka 2015”.

 28 kwietnia 2015

Tradycyjnie w kwietniu obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona - Święto Szkoły. W uroczystym apelu uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele i dość licznie rodzice naszych uczniów.

Do KSIĘGI PATRONA wpisano wyróżniających się uczniów klas VI  i nagrodzono wyłonione w bieżącym roku szkolnym klasy przodujące.
Najlepszą z klas 1-3 okazała się klasa 3a, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Ossowska, a w klasach 4-6 klasa 4a, której wychowawczynią jest pani Joanna Bilitz. Obie wyróżnione klasy bardzo się cieszyły ze zdobytego tytułu i otrzymanych nagród: pucharów, dyplomów oraz słodyczy. Gratulujemy!

 Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły.
Mottem  było hasło: "Ojczyzna - ważne słowo i tyle znaczeń..."  
Jej pomysłodawczyniami i realizatorkami były panie Krystyna Wiśniewska i Izabela Link-Kacprzak. W spektaklu wzięła udział liczna grupa dzieci, które choć mówiły słowami poetów, wyrażały własne uczucia i emocje.

kwiecień 2015

Z okazji Święta Szkoły klasy 4b i 4d brały udział w wycieczce edukacyjnej „Śladami Patrona”.  Uczniowie zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej Franciszkowi Witaszkowi umieszczonej przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego oraz na jego grobie znajdującym się na poznańskiej Cytadeli.

 kwiecień 2015  DBAMY O ZĘBY

W kwietniu, dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III, których rodzice wyrazili na to zgodę, odwiedzili Collegium Stomatologicum  przy ul. Bukowskiej  70 w Poznaniu. Dzieci rozmawiały z lekarzami i studentami o higienie jamy ustnej i konieczności dbania o zęby.  W ramach profilaktyki stomatologicznej wszyscy zostali przebadani stomatologicznie, u części dzieci przeprowadzono zabieg lakowania zębów. 

20150421735

 MAJ 2015 

Hasło miesiąca maja: „DOCEŃ WARTOŚĆ PRZYJAŹNI"

Działo się:

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”
Spotkania pod hasłem „Duży czyta małemu”– kl. I-III
Spotkanie czytelnicze z udziałem zaproszonych gości
Szkolny konkurs papieski dla kl. I-VI – „Mój Papież – Jan Paweł II”
Wycieczki klasowe pod hasłem „Poznajemy świat”

Wycieczka edukacyjna dla kl. VI na Wysypisko Odpadów Komunalnych i do Rezerwatu „Meteoryt Morasko”
Szkolny konkurs przyrodniczy
Łazarski Konkurs Matematyczny dla kl. V i VI

Udział pocztu sztandarowego w uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

26. Dni Łazarza

Udział społeczności szkolnej w Dniach Łazarza:

  • Paradzie Łazarskiej
  • Międzyszkolnym Łazarskim Turnieju Piłki Nożnej
  • Międzyszkolnym Łazarskim Turnieju Piłki Koszykowej
 Nasza szkoła brała udział w projekcie „Najciekawsze Inicjatywy Uczniowskie”  zorganizowanym w ramach 26. Dni Łazarza. 27 maja 2015 r. podczas uroczystej inauguracji Dni Łazarza Samorząd Uczniowski otrzymał za swoją działalność wyróżnienie.

dyplom

 29 maja 2015 r. odbyła się kolejna edycja konkursu „Omnibus” organizowanego w ramach Dni Łazarza. Naszą szkołę reprezentowały trzy grupy. Drużyna w składzie: Wiktoria Banaszyńska 6a, Marcin Plewa 6a i Kacper Teodorczyk 6b zajęła II miejsce.

   

 Wspólnie z Radą Osiedla św. Łazarz byliśmy organizatorami międzyszkolnego konkursu „Łazarz w Twoich oczach - wczoraj i dziś”. Uczestniczyli w nim nasi uczniowie Jakub i Dawid Jackowiak. Obaj chłopcy otrzymali za swoje prace wyróżnienia.

Laureat konkursu Łazarz w Twoich oczach. Laureat konkursu Łazarz w Twoich oczach.
CZERWIEC 2015 

Hasło miesiąca czerwca: „NIE BĄDŹ TYLKO KIBICEM – I W SPORCIE, I W ŻYCIU"
 
2 czerwca 2015
Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości 71. rocznicy zamordowania gen. Henryka Kowalówki w Luboniu. Organizatorami tej patriotycznej uroczystości byli Burmistrz Miasta Luboń oraz Dyrektor Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie.
 
3 czerwca 2015

3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, na uczniów naszej szkoły czekała niezwykła i wyjątkowa niespodzianka. Nauczyciele przygotowali przedstawienie „Królewna Śnieżka”, w którym główne role odegrali … oni sami. Jakież było zaskoczenie, gdy na scenie dzieci rozpoznały swoją ukochaną wychowawczynię lub nauczyciela. Wrażenie było tym większe, że przedstawieniu towarzyszyła piękna scenografia (wykonana przez rodziców jednego z uczniów), stroje oraz muzyka. Na koniec aktorzy wspólnie z dziećmi zaśpiewali piosenkę.
Sądząc po reakcjach dzieci lepszej niespodzianki nie mogły sobie w tym dniu wymarzyć. A nauczyciele? Cóż, oprócz dobrej zabawy chyba już obmyślają plan na kolejny spektakl. Oby. Bo ten, chyba na długo pozostanie w pamięci tych „małych „ i tych „nieco większych”. 

 

 

25 czerwca 2015

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Wszyscy chcemy się czuć bezpiecznie, w domu, w szkole, na ulicy, w każdym miejscu i o każdej porze, ale aby tak było, musimy wiedzieć, jak należy sie zachowywać by nic nam nie groziło. Tym właśnie tematom poświęcony był "Dzień bezpieczeństwa" w naszej szkole. Rozmawialiśmy o bezpiecznym korzystaniu z INTERNETU, o bezpieczeństwie podczas przebywania na akwenach śródlądowych i bezpiecznym uprawianiu sportów wodnych, podejmowaniu bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku i właściwych nawykach związanych z bezpieczeństwem.

 

26 czerwca 2015

Uroczystość zakończenia roku szkolnego!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas szóstych, które żegnały się z "Dziewiątką”.

Zakończenie roku szkolnego klas szóstych. Zakończenie roku szkolnego 2014 Zakończenie roku szkolnego 2014 2015
Zakończenie roku szkolnego 2014-2015 Przekazanie sztandaru Zakończenie roku szkolnego 2014 2015
Tytuł „NAJLEPSI Z DZIEWIĄTKI” w poziomie klas I-III odebrała wychowawczyni zwycięskiej klasy 3a p. Małgorzata Ossowska wraz z uczniami. Gratulujemy!

Najlepsi z Dziewiątki 2014-2015

Tytuł „NAJLEPSI Z DZIEWIĄTKI” w poziomie klas IV-VI odebrała wychowawczyni klasy 4b p. Jolanta Gabryelczyk wraz z przewodniczącym klasy. Gratulujemy! Zakończenie roku szkolnego 2014 2015

W grupie klas I-III wyróżniającym się uczniom wręczono dyplomy WZOROWEGO UCZNIA.

Zakończenie roku szkolnego 2014 2015 Zakończenie roku szkolnego 2014 2015 Zakończenie roku szkolnego 2014 2015

Wspólnym, ostatnim w tym roku szkolnym apelem, pożegnaliśmy miniony już rok szkolny 2014-2015.

Witajcie wakacje!!!!

Zakończenie roku szkolnego 2014 2015 Zakończenie roku szkolnego 2014 2015 Zakończenie roku szkolnego 2014 2015

  

Zmień kontrast