SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9

IM. DOKTORA FRANCISZKA WITASZKA W POZNANIU

O stronie


 Redaktor strony: 

                          Joanna Jaźwińska - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Informacje:

- dotyczące dokumentowania wydarzeń szkolnych na terenie SP9 w Poznaniu

 Szkoła dokumentuje na stronach internetowych i w kronikach szkolnych ciekawe wydarzenia, które odbywają się na jej terenie, nagradza wpisami do ksiąg honorowych wyróżniających się uczniów i zwycięzców w różnych konkursach. Dokumentacja ta jest często uzupełniana zdjęciami – wydarzeń bądź pojedynczych osób w nich uczestniczących. W świetle przepisu o ochronie danych osobowych, na umieszczanie  na stronie internetowej szkoły i w gazetkach szkolnych zdjęć – wizerunku i danych ucznia (wyłącznie imienia i nazwiska i klasy, do której uczeń uczęszcza) szkoła uzyskała zgody rodziców.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zapisem art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, które mówi, że „zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości, takiej jak: zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza” na stronach internetowych, na bieżąco publikowane będą zdjęcia z imprez i uroczystości szkolnych bez szczegółowego analizowania czy osoba, której rodzice nie wyrazili zgody na publikację wizerunku dziecka, na tych zdjęciach się znajduje. 

Zmień kontrast